MARS GERİ GİDİYOR

Mars Güneş’e olan uzaklık nedeniyle Yüksek Gezegen olarak nitelendirilir. Güneşin etrafındaki bir turunu 687 günde tamamlar. Kırmızı yüzeyli bir coğrafik yapıya sahip olan bu gezegen, Koç Burcu’nun yönetici gezegenidir. Bu gezegen; Akrep Burcu’nun ikinci gezegeni olarak kabul edilse de, son yıllarda Akrep’in Plüton gezegeni ile ilişkisi hakkında değişik varsayımlar ileri sürülmüştür. Bu konudaki açıklamalar nedeniyle, Mars Gezegeni, Akrep Burcunun da yöneticisi olarak gösterilmiştir. 

Çok büyük bir öfkeyi ve yakıcı duyguları simgeler. Mars insanı mücadeleci ve savaşkan bir ruha sahiptir. Haksızlıklar karşısında dirençlidir. Mücadelen kaçmaz ve amaçları için savaşır. Güçlü bir Mars etkisi alan kişi çekici ve cazibelidir. Cinsellik sembolü olarak gösterilir. Yüksek adrenalin insanı olan bir Mars kişisini; atılımcı ruhu ile cesaret isteyen tüm işlerin başında görebilirsiniz. 

Mars sert bir gezegendir. Ruhun savunma ve saldırı içgüdülerini tetikte tuttuğu için; Mars insanı, çoğu kez elinde olmadan kendini bir mücadelenin veya savaşın içinde buluverir. Tanıştığınız her yeni insanın Mars’ının bulunduğu konumdan, size vereceği tepkileri anlayabilirsiniz. Özellikle su grubuyla fazla anlaşamayan Mars Gezegeni; eğer, Yengeç ve Balık Burcu’nda yerini aldıysa, enerjik etkisini fazla ortaya koyamaz. Sadece su gruplarının yöneticisi olması sıfatıyla, Akrep Burcu’nda etkendir. Mars 1. ve 8. evde güçlüdür. 7. ve 2. evde zararlıdır. 

DOĞUM ANINDA GERİ GİDEN MARS’LA DOĞANLAR

Doğum anında geri giden bir Marsla doğan kişi, düşünceleriyle hareketleri arasında bir türlü istediği uyumu gösteremez. İlişkilerinde ortalama tutturmakta zorlanırlar. Özellikle bir kadının haritasında güçlü bir Mars; o kadının erkeksi davranışlar sergileyeceğini gösterir. İdol erkekler peşinde koşan bu kadınlar için, hayat birçok hayal kırıklıkları ile doludur. 

Mars’ın geri gittiği zamanlarda; günlük yaşam içinde dikkatli olmak gerekir. Yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Fakat bu konuda da, her zaman çok fanatik düşünmemek gerekir. Birçok kişinin haritasında Mars geri gittiği zaman, birçok başarıyı tetiklediği görülmüştür. Özellikle; haritasında, Mars geri giderken doğan kişiler, Daha ileri yıllarda Mars’ın geri gittiği dönemlerde başarılı olmaktadırlar. 

Genel anlamda Mars geri gittiği zaman, hırçın ve kavgacı oluruz. Satın aldığınız mekanik eşyalarda arıza çıkar. Seyahatlerde riskli sonuçlarla karşılaşabiliriz. 

Mars seksüel hayatı da simgelediği için, bazı cinsel rahatsızlıkların, yüksek Mars etkisi alan kişilerde görüldüğü saptanmıştır. Mars insanlarının asit salgılarının da çok yüksek olması nedeniyle, kimyasal dengelerini koruyucu besinlerle desteklemeleri gerekmektedir.

09 EYLÜL- 14 Kasım   Mars’ın geri hareketi, aile ve yuva ile ilgili sorunların ortaya çıkacağını gösteriyor. Birçok aile ilişkilerinde çatlaklar oluşabilir. Bu dönemde; boşanmaların ve aile mahkemelerinin, emlak anlaşmazlıklarının gündeme geleceğini düşünerek, bu günleri sağlıklı bir şekilde atlatmak için, enerjimizi geriye çekmeliyiz. Ayrıca uzun süredir, bir türlü boşanamıyorsanız, bu dönem boşanma davanız sonuçlanacaktır.

MARS RETROSU BURÇLARIMIZ NASIL ETKİLEYECEK

KOÇ

Yerinde duramayan bir kişilik ve acelecilik söz konusu. Ani kararlar zarar verebilir. Kendini ifade etmekte zorlanabilirler. Bir çuval inciri berbat edebilirler.

BOĞA

Enerjileri eksilebilir. Kendilerini yetersizlik duyguları ile besledikleri için gereksiz bir korku içine girebilirler. Takıntıları ortaya çıkabilir. Derin düşünceler içine girebilirler.

İKİZLER

Değişime açık bir davranış içine girebilirler. Uzun süredir beklediği işlerden olumlu sonuçlar alabilirler. Sentez ve analitik zekaları ortaya çıkabilir. Dikkat dağınıklığı yaşayabilirler.

YENGEÇ

Meslek hayatları ile ilgili sorgulamalar söz konusu olabilir. Bekledikleri başarıyı geçte olsa yakalayacaklardır. Toplumsal kuralları sorgulayabilirler.

ASLAN

 Kendi düşünceleriyle ilgili sorgulamalar içinde olabilirler. Yabancı ülkeler ve eğitimleriyle gecikmiş olaylar kendiliğinden düzelebilir. 

BAŞAK

Maddi konularla ilgili beklenmedik masraflar çıkabilir. Unutulmuş faturalar ve ödemeler söz konusu. Miras ve hukuksal konular sonuçlanabilir

TERAZİ

İlişkilerinde dikkatli olmaları gerekiyor. Ortaklık ve evlilikleri ile ilgili tartışmalar söz konusu. Acele verilen kararlar olumsuz sonuç verebilir

AKREP

Günlük hayatlarında huzursuz ve mutsuz olabilirler. Her zamanki çalışkanlıklarında bir huzursuzluk söz konusu olabilir. Enerji düşüklüğü olabilir.

YAY

Aşk ve sosyal hayatlarında enerji düşüklüğü görülebilir. Çevresine agresif davranabilirler. Çocuklarının sorunlarıyla uğraşabilirler

OĞLAK

Aile içinde yaşanan bireysel kavgalara neden olabilecek huzursuzluklar yaratabilirler. Geçmişi sorgulayabilirler

KOVA

Kısa yollarla ilgili iletişim sorunları çıkabilir. Yakın bağı olduğu kişilere soğuk davranabilirler. İletişim konularında agresif olabilirler

BALIK

Maddi konularla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Çok çalışıp az kazanabilirler. Gereksiz harcamalar yüzünden zora düşebilirler

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.