Aksesuarlarla Güç Gösterisi

Hazırlayan: Eda Şentürk Akçakaya

Tek bir dokunuşla stilinizde sihirli bir değnek etkisi yaratan aksesuarlar bu yaz en güçlü haliyle karşımızda. Göz alıcı takılar; bikinilerden gece elbiselerine moda dünyasından her bir parçayı anında güncellemeye hazır.

Stilin en önemli tamamlayıcı unsurlarından olan aksesuarlar bu yaz en maximalist haliyle karşımızda. Bikinilere eşlik eden XL küpeler ya da bileklerde yan yana dizilmiş birbirinden şık cuff’lar… Kişisel tarzınızı yansıtmak ya da kıyafetinizi anında trendlere uydurmak istiyorsanız aksesuarların cömert yardımından mutlaka faydalanmalısınız. Peki bu yaz aksesuar dünyasında rüzgar hangi yönden esiyor? Mutlaka edinmeniz gereken parçalar, fark yaratacak tasarımlar, zamansız yatırımlar… Aksesuar dünyasının ışıltılı dünyasının kapılarını aralıyoruz.

Bir gece elbisesiyle kombinlediğiniz taşlı bileklikleriniz bu yaz plajda bikininizle parlayabilir ya da altın renkli vintage çiçek küpeleriniz; beyaz tişört ve jean’iniz ile soğuk kahvenizi içerken şehirde size eşlik edebilir. 2024 yaz aksesuar trendlerinin ortak dili olan gösterişli parçalar bizleri yeni bir oyuna davet ediyor. Bize de oyunu kuralına göre oynamak kalıyor.

Büyük, biraz daha büyük…

Küpe konusunda ne kadar cesursunuz? Kocaman bir orkide, bir yıldız ya da bir deniz canlısı… Kulaklarda görmeye alışık olmadığımız kadar büyük ve hacimli küpeler şaşırtıcı bir etki yaratıyor bu yaz. Sade bir elbiseye eşlik ettiğinde bile bambaşka bir tavır yaratan bu sihirli parçalar bu yaz mutlaka edinmeniz gereken eşlikçiler arasında. Straplez bir yaz elbisesi ya da incecik askılı saten bir üst; kısacası minimal dokunuşlu tüm parçalar kocaman bir küpeyi fazlasıyla hak ediyor.

Mango ’24 Yaz
Schiaparelli ’24 Yaz

Kat kat kolyeler


Çok katmanlı kolyeler, bu yazın en dikkat çekici trendlerinden biri. Farklı uzunluklarda ve tarzlarda kolyeleri bir arada kullanarak zengin ve göz alıcı kombinler yaratabilirsiniz. Altın, gümüş ve bronz tonlarındaki kolyeleri bir arada kullanmak, şıklığınıza sofistike bir dokunuş katabilir. Bu yaz kolyelerinizi takın ve onları yaz sonuna kadar unutun!

Chanel ’24 Yaz

‘Cuff’ing

Kalın formda cuff’lar bileklerde cömertçe sergilenmeye hazır. Sadece tek bir bilekte ya da her iki bileğinizde kullanabileceğiniz cuff’lar yaza en yakışan aksesuarlardan. Özellikle bronz tende altın renkli tasarımların yansıttığı etkiden mutlaka faydalanmalısınız. Güneşlenirken bikininizle kombinleyeceğiniz cuff’larınızın çokça iltifat alacağına eminim.

Massimo Dutti’24 Yaz
Bloom Jewellery
Bloom Jewelery
Satın Almak İçin Tıklayın
Mango ’24 Yaz
Mango ’24 Yaz


TEK TARAF

Tek küpe takma fikrine nasıl bakarsınız? Bu sezon da popülerliğini sürdüren tek küpe kullanımı özellikle yaz elbiseleriyle ahenk içinde bir görüntü yaratıyor. Tek omuzlu bir elbise, ıslak formlu saçlar, bronz bir ten ve kulağınızdaki uzun sallantılı tek bir küpenin etkisi… Sizce de denemeye değer durmuyor mu?

Doğal dokunuşlar

Doğal malzemelerden yapılmış aksesuarlar hem plajlarda hem de şehirde boy göstermeye hazır. Örneğin ahşap bir bilekliği hasır bir şapka ve ketenlerle kombinlediğinizde aynı dili konuşan bohem bir stil yaratabilirsiniz. Kocaman ahşap boncuklu kolyeler de aksesuar hakkını doğallıktan yana kullanmak isteyenler için alternatifler arasında.


İnci asaleti

İncinin dokunduğu her aksesuar zamansız, zarif ve estetik. 2024 yazına gelince bu kez inciler hiç olmadığı kadar yaratıcı. Bozuk formlu büyük inci kolyeler özellikle sezonun favorilerinden. Altın tasarımlarla bir araya gelen inci küpeler ise vintage havası yaratarak nostaljik ve gösterişli bir dokunuşa imza atıyor. Bir taraftan ağır bir duruşu da olan incinin bu ağırlığını biraz kırmak ve güne uyarlamak isterseniz doğal saçlarla ve biraz da spor şık kombinlerle nefis bir denge yakalayabilirsiniz. Yaz gelinlerine de eşlik eden inci formlu aksesuarlar, büyüklerimizden bizlere emanet edilmiş şahane hazineler değil mi?

Satın Almak İçin Tıklayın
Satın Almak İçin Tıklayın

Doğal taşların sırrı

Kaplan gözü, oniks, mercan, turkuaz gibi taşlar dokunduğu her aksesuara tılsım katıyor adeta ve yaza çok yakışıyor. Minik mercan boncuklar ya da turkuaz bir bileklik yazın anahtar parçalarından. Bu yüzden cömertçe diğer takılarınızla da kombinleyebilirsiniz. Renk konusunda çok da cesur değilim diyorsanız koyu renkli doğal taşlara yönelebilirsiniz. Taşların doğal gücünü tarzınıza yansıtmaktan çekinmeyin. Yaz boyu bu kadar denize, güneşe, doğaya dönerken takılarınızın da doğaya ait olması eminim sizi çok iyi hissettirecek.

Yargıcı’24 Yaz
Bloom Jewellery

More from Gözde Atakoğlu
TÜKÜRÜK DEYİP GEÇME!
Hijyenik olmadığı düşünülür hatta kirli, pis bir ünü var desek yanlış olmaz,...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir