DENEDİK: CLINIQUE EVEN BETTER GLOW FONDÖTEN

Clinique, biz onu bildik bileli makyaj anlayışını bile cilt bakım felsefesi üzerine kurgulayan bir marka oldu. Hatırlarsınız, bundan birkaç sene önce piyasaya sunulan Even Better fondöten sayesinde, cilt tonu eşitleyen, leke onarımı yapan bir makyaj ürünü ile tanışmıştık.

Marka, Even Better ailesine geçtiğimiz günlerde yeni bir seri ekledi: Even Better Glow Işıltı Veren Fondöten. Aydınlık makyajın altın çağını yaşadığı şu günlerde bir ten ürününden istediğimiz herşeyi sunuyor bize Even Better Glow. 

Ürün 30 ml’lik tüpler halinde satışa sunuluyor. Fiyatı ise 159 TL.

Bu yeni ürün serisinin en belirgin özelliği adından da anlaşılabileceği gibi cilde ışıltı vermesi. Peki bunu nasıl yapıyor, ürünün orijinal Even Better serisi ile arasındaki temel farkı nedir?”

Ürünün içerisinde ışıltı vermeyi sağlayan inci pigmentleri ve aktif C vitamini var. Bilindiği üzere çok güçlü bir antioksidan olan C vitamini, leke bakımının da vazgeçilmez bir içeriği. Cildin aydınlamasında oldukça etki sağlıyor.

Yeni seri, önceki seriye nazaran daha hafif bir dokuda. Dolayısıyla bir miktar daha az (orta-hafif dediğimiz) kapatıcılığa sahip, ancak ürün yoğunluğunu ayarlayarak kapatıcılığını arttırabiliyorsunuz.

Serinin ışıltı veren yeni ürünü de tıpkı Even Better’ın ilk serisindeki gibi güneş koruyucu faktörler de içeriyor.

Serinin ışıltı veren yeni ürünleri de tıpkı Even Better’ın ilk serisindeki gibi güneş koruyucu faktörler de içeriyor. foto kaynak: byrdie.com

ARTISI, EKSİSİ VE EVEN BETTER GLOW…

Even Better Işıltı Veren Fondöten, ilk kullandığınız anda cilde gerçek bir ışıltı vermesiyle dikkat çekiyor.

Ek olarak, daha az yoğunlukta bir ürün olduğu için ciltteki varlığını hissetmiyorsunuz ve canlı bir duruşu var.

Öte yandan, mesele kalıcılığa geldiği zaman bir parça hayal kırıklığı yaşattı diyebilirim. Evet, ürün ciltte oldukça kalıcı ancak gün içerisinde “ışıltı veren” özelliğini yitiriyor.

Uyguladığınız ilk andaki doğallığı ilerleyen saatlerde yakalamak için iyi bir makyaj tazeleme işlemi yapmanız gerekebilir.

Aksi takdirde, eğer karma bir cildiniz varsa, ışıltı yerine parlama problemi ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle kuru ciltler için çok daha uygun bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Ürün 30 ml’lik tüpler halinde satışa sunuluyor. Fiyatı ise 159 TL. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.