Bu Yaz Kendinin En İyisi Olmanın Yolları…

İyi makyaj dediğin vardır ama yoktur. Sevdiğin yerler ön planda, saklamak istediklerin de görünmezdir. Başka birine dönüşmeden kendinin en iyi versiyonu olmana yardım eder. Yazın makyajın iki amacı vardır zaten, bronz teni parlatmak ve renklerle oynamak. Bunu en doğal şekilde yapmaya ne dersin?

Foto Kredi Lais Rib

BRONZLUĞUNU PARLAT!

Cilt bronzlaştıkça matlaşır.. Cildin kendi doğal parlaklığını, sağlıklı ışığını tekrar bulmak gerekir. Bunun için yaz dönemi boyunca düzenli aralıklarla peeling uygulamak elzemdir. Ölü deri atıldıkça cilt kalınlaşmadan döngüsüne devam eder. Peeling sonrası ciltte ideal bir makyaj altı bazı yaratması için cilt bakım yağlarından destek alabilirsin. Yazın fondöten ağır gelebilir, iyisi mi renkli nemlendirici veya bb krem tarzı bir ten ürünü kullanmaya bak. Spf koruması olmasına da dikkat edin. Hatta daha parlak bir ten için (güneş ışığı vurdukça parlasın istersen) ten ürününü aydınlatıcı etkisi olan bir likit kozmetikle karıştır, üzerine bronz ışıltılı bir allık geçerek ten renginizin daha koyu görünmesini sağlayabilirsin.

Longevite Daily Detox Powder granülsüz günlük peeling  595 TL
Organic Pharmacy Tinted Beauty Cream renkli nemlendirici krem 905 TL
Erborian High Definition Radiance Face Cream krem aydınlatıcı 639 TL  Sephora

BİR MİNİK NOT: Güneşte kalmış efekti yaratmak için makyajdan yardım alabilirsin. Unutma güneş, burun üstü, alın ortası ve yanakların iç kısımlarına yani tepe noktalara daha dik gelir, bu kısımlara biraz daha oranj-pembe tonlarda bir allık geçmek doğru olur. Toz formlar yaz makyajında matlık yaratabilir, iyisi mi ya krem formlu ya da içerisinde parlaklık olan allıklar tercihin olsun.

Too Faced Peach Bloom likit allık 399 TL Sephora

Güneşin cildimizde bıraktığı doğal pembeliği tam yaratabilmek için gün batımı renklerine sahip bir paletten yardım alabilirsin,  tüm renkleri kalın bir fırça ile karıştırarak uygulamayı dene.

Nars Afterglow Show allık palette 850 TL www.makyajtrendi.com

DOĞRU TONUN PEŞİNDE…

İster bronzer istersen allık kullanıyor ol, yapman gereken yüzünde sert çizgilerden kaçınıp yüzünde doğal gölgelerden ayırt edilemeyecek bir boyutlandırma sağlamak.

Bunun için dikkat etmen gereken; tenine uygun renkte olan ürünü en iyi şekilde dağıtmak olmalı.

 Çok koyu veya çok gri kontür renkleri yüzünü kirli göstermekten başka bir işe yaramaz. Aşırı açık veya koyu bronzerlar ise doğal bir bronzluk etkisinin çok uzağındalar. Ten ürününde doğru rengi seçerken; kontür tonunu yüzüne gölge düştüğünde aldığı renkte seçmelisin, doğru bronzer rengini ise gerçekten bronzlaştığında yüzünün aldığı tondan ve doğru allık rengini de yüzünün koştuktan sonra aldığı kırmızılıktan …

Ciltte daha doğal bir renk geçişi yaratmak için krem ve likit formlar tercih edebilir ve tüm akışkan dokuları kusursuzca cilde yedirmek için de makyaj süngeri kullanabilirsin. Unutmadan, eğer aydınlatıcı kullanmayı seviyorsan bunun da cildinle uyumlu tonda olmasına dikkat etmelisin.

Natasha Denona stick aydınlatıcı  579 TL
Make Up Forever  Watetone makyaj süngeri 199 TL

 

Written By
More from Hüma Kaya
Kadim Hint Tıbbı’ndan Gelen Güzellik Sırrı: Ayurveda’ya Göre Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
Çoğu zaman beslenmeyle ilişkilendirilen Ayurveda’nın aslında cilt bakımımız için kadim bir rehber...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir