Bu Yaz Bodrum’da Ne Var Ne Yok?

Fotoğraf kaynak: https://traveler.marriott.com/

Yaz geldiyse İstanbullu Bodrum’a göç etmiş demektir. Bodrum’da yeni açılan restoranlara, mekanlara ve sanatsal önerilere hızlıca bir göz atalım mı?

DEVRİM ERBİL SERGİSİ KAÇMAZ!

Resim sanatının duayeni ve ülkemizin emsalsiz sanatçılarından biri olan Devrim Erbil, sanat hayatında eşi görülmemiş bir sergiyle sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünü bir kez daha gözler önüne seriyor. “Yatay Derinlik” sergisi, tüm bu derinliğiyle sanatseverlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Sergi, 15 Haziran tarihinde Titanic Luxury Collection Hotel, Maji Art Gallery Bodrum’da gerçekleşiyor. 

Türk Çağdaş Resim sanatının yaşayan efsanesi, resmin şairi, büyük usta Devrim Erbil’in sergisi Gaye Donay liderliğinde Titanic Luxury Collection Hotel, MAJİ Art Gallery Bodrum’da sanatseverlerle buluşuyor.  

HYDE BODRUM ÇOK SEVİLECEK!

2005 yılında Los Angeles’ın ikonik Sunset Strip’indeki kendi adını taşıyan Hyde Lounge ile gece hayatı sahnesine çıktığı andan itibaren, olağanüstü deneyimler ve kusursuz şarkı listeleri ile insanları bir araya getiren bir mekan ve şimdi de Bodrum’da.  Yalnızca yetişkinlere özel, her şey dahil boho-chic cennet Hyde Bodrum‘a mutlaka bir uğramalı, kendi yerel müziği dinlenmeli ve bir Hyde deneyimi yaşanmalı, bizden söylemesi.  

CAVIAR KASPIA DENEYİMİNİ YAŞAMALISINIZ!

1927’den beri Paris’in en lüks, ikonik ve dünyaca ünlü restoranı olan Caviar Kaspia, Los Angeles, Londra ve New York’taki açılışlarıyla yakaladığı uluslararası başarının ardından dünyada ilk resort restoranını  Maxx Royal Bodrum Resort’da “Kaspia by the Sea” konsepti adı altında Bodrum’da açtı. Caviar Kaspia adı üzerinde ana konsepti ‘havyar’ olan bir restoran. Restoranın imza yemekleri arasında “Geleneksel Norveç Somon Fümesi”, “Kraliyet Yengeç” ve “Fırın Patates Üstü Havyar”, gibi tabaklar da bulunuyor.

BODRUM’UN EN ŞIK TATİL KÖYÜ

Dünya’nın En İyi 101 Oteli – 2024″ listesinde yer alan Bodrum Loft, 36 villadan villadan oluşan bir tatil köyü. Villa tipinde konaklama seçeneklerinin yanı sıra bu yıl otel konseptinde konaklama seçeneği de sunarak Bodrum’da turizmi altı aya yayma geleneğini sürdürüyor. Villalar, sahipleri tarafından kullanılmadıkları zamanlarda Bodrum Loft’un benzersiz rezervasyon sistemi üzerinden diğer ziyaretçilere kiralık olarak sunuluyor. Bodrum Loft, haftalık ve iki haftalık kısa dönem konaklama seçenekleriyle daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. Bu arada Bodrum Loft, bu yıl Ankara’nın popüler mekânlarından Ters Köşe Balık Restoran’ı Bodrum’a taşıyor. Loft Elia Restaurant ve Paper Moon Bodrum Loft gibi sevilen restoranlar da bu yaz sezonunda konuklarına hizmet vermeye devam edecek.

BODRUM’DA BİR UZAKDOĞULU

Klasik tatlardan sıkılanlar için Bodrum’da yepyeni bir ve farklı bir adres önerimiz var. İstanbul’un en eski Tayland restoranı olan Pera Thai, 2001 yılından bu yana Thai yemeklerini sevenler için eşsiz lezzetlere imza atıyor.  Taze ve aslına uygun olarak hazırlanan klasik lezzetler, bu yaz Bodrum’da…

Bodrum’un en seçkin noktalarından biri olan, Bodrum Caz Festivali’ne ev sahipliği yapan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nün içerisinde yer alan Pera Thai Kitchen of Bua Khao’nun menüsünde Thai usulü köriler, noodle yemekleri, pilavlar, ızgara çeşitleri ve spesiyal yemekler bulunuyor. Tatlı menüsünde ise sıcak yaz günlerinin eşlikçisi sorbet çeşitleri, Thai usulü puding ve Mochi Aisa Khrim de öne çıkan lezzetler arasında…

More from Gözde Atakoğlu
UYKUSUZLUĞUN SORUMLUSU 10 HATALI ALIŞKANLIK
Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, pandemide yaptığımız  ve uyku...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir