Sağlık Trendleri İle Yenilenmenin Zamanı

Wellness konusuna ilgili misiniz? O zaman bu yazı sizin için. Bir yılı daha bitirmemize oldukça az kalmışken, önümüzdeki yılın wellness trendleri de birbiri ardına ortaya çıkıyor. Bunların arasında biri var ki ilk bakışta dikkatimi çekti. O da yaşam süresinin dünya genelinde istatiksel olarak normale göre çok daha uzun olduğu, ilerleyen yaşlara rağmen yaşlılıkla ilişkilendirilen kronik hastalıkların en az görüldüğü uzun yaşayanların coğrafyası olarak bilinen “Blue Zone” coğrafyalarındaki insanların yaşam sırları ve alışkanlıklarını misafirleri ile paylaşacağını duyuran TheLifeCo Wellbeing oldu.

Blue Zone bölgesindeki insanlar dünya tarafından merak edilen ve uzun ve sağlıklı yaşam söz konusu olduğunda gözlerin üstlerine çevrildiği topluluklar. Dünyada bilinen beş Blue Zone bölgesi var ve yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu insanların sırrı yaşam tarzlarında. İşte bu sırları odağına alan wellness programları da doğal olarak ilgileri toplamayı hak eder diye düşünüyorum.

Bununla birlikte, TheLifeCo Wellbeing 2024’te bolca konuşacağımız ‘iyi yaşam’, sağlık ve kişisel bakım trendlerini de açıkladı. Bu beş trend wellness programlarının gözdesi olacak gibi görünüyor:

  • Zihinsel Sağlık günümüzde, geçmişe göre çok daha ön planda olacak.  Sanal gerçeklik aracılığı ile stresi azaltacak zihinsel fitness uygulamaları, kurumsal mindfulness programları ön plana çıkacak.
  • Kişiselleştirilmiş Beslenme programlarında, mikrobiyom testleri ile özel diyetler, yapay zeka algoritmaları ile dinamik yemek planlamaları hazırlanacak.
  • Teknoloji Destekli Sağlık kapsamında giyilebilir cihazlar ile sadece fiziksel aktivite değil, aynı zamanda stres seviyesi ve uyku kalitesi ölçülecek.  Wellness deneyimlerine sanal gerçeklik entegre edilecek ve rehber meditasyonlar ile etkileşimli fitness seansları gerçekleştirilebilecek.
  • Yenileyici Tıp ile gelişmiş kök hücre terapileri sayesinde dokuların yenilenmesi ve hasarlı dokuların iyileştirilmesi mümkün olacak.  Longevity yaklaşımı kapsamında ayrıca CRISPR gen düzenleme aplikasyonları,  genetik hastalıkları önlemek için kullanılacak.
  • Beslenme Psikolojisi ile zihin sağlığı için yiyecekler ilaç gibi kullanılacak.  Bağırsak-beyin ekseni araştırmaları,  beslenmenin psikolojik bozukluklarda rolünü kanıtladığından,  psikolojik sağlık için özel beslenme terapileri uygulanacak.

On yedi yılı aşkın süredir iyi başam ve Bütünsel sağlık için hizmet veren TheLifeCo Wellbeing aynı zamanda dünya genelinde yeniden yayılan virüs tehdidine karşı bağışıklığı güçlendiren detoks programları, kronik hastalıklarda iyileşme ve yaşam kalitesini artıran özel programlar, zihinsel detoks ile iş ve özel yaşamında başarıya ulaşmaya destek sağlayan programlar ve dahası ile benzersiz başka deneyimlere de ev sahipliği yapıyor elbette. Detaylı bilgiyi aşağıdaki adreslerden edinebilirsiniz.

Unutmayalım; iyi bir yaşamı tercih etmek elimizde!


www.thelifeco.com
[email protected]

More from Deniz Çakmakçı
Flormar’ın Doğaya ve Dünyaya Saygılı “Vegan” Koleksiyonu Green Up İle Tanıştık!
Kozmetik dünyasında dünyaya dolayısıyla yaşamlarımıza pozitif katkı sunmak için çalışan markalar her...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir