AYIN BURCU: OĞLAK

Editör: Filiz Özkol

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

(21 aralık – 22 ocak)

Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan Oğlak’lar bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak, depresyona girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük ‘Kullanırım’ dır. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Çalışkanlıkları ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Gerçek bir Oğlak’ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar, para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu nedenle kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Bu özellikleri evlerine de yansır. 

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Fiziksel özellikleri; kısa boy, ince yapı, uzun ince bir yüz. Uzun belirgin bir çene. Saçlar genelde siyahtır. Beden dar ve uzun bacaklara sahiptirler. Dizleri genelde çıkıntılıdır. Güzel bir yüz yapıları vardır. Fotojenik oldukları için model dünyasında sık sık  Oğlaklara rastlarız.  Ciltleri yıllar geçtikçe daha genç olur Soğuk görüntüleri onları ulaşılmaz bir hava estirse de, kendilerine güvenen bir tablo da, ortaya çıkarır. Kendinden emin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmasını bilir.

ERKEKLERİ:

Bradley Cooper

Ketum ve ciddi tavırları ile tanınan bir Oğlak erkeğinin yumuşacık bir kalbi vardır.Dışardan görülen görüntüsünün altında çekingen ve duygusal bir kişilik yatar. Aklı başında ve güvenilirdir.Çevresinde olup bitenleri, mantık çerçevesinde gözlemler. Sert bir mantıkla yaklaşır ve sonuç her zaman doğrudur.Sakin ve sade kişilerdir. Olayları abartmadıkları için de bazı kişilere renkli gelmeyebilirler. Aile kavramları çok önemlidir ve klasik bir anlayışları vardır Seçtikleri eş toplumsal ve geleneksel kurallara uygundur.İyi bir babadırlar. Fakat soğuk bir yaklaşım tarzları olduğu için, daima çocukları ile aralarında belli bir mesafe vardır. Onları yaşama erken öğretmek için çabalarlar. . Aşırı bir şekilde kuşkuculardır, kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Çalışmalarında sabır ve özenle çalışırlarken, gösterişten uzak bir şekilde işlerini yaparlar

KADINLARI:

Diane Keaton

Yaşamlarında gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inandıkları için, isteklerine kavuşmak için idealleri için yaşarlar. İstemeseler de ön yargılı olmaktan kendilerini alamazlar. Birlikte olduğu kişi sürekli mükemmel görmek istedikleri için, partnerlerini tenkitleriyle yaşamlarından bezdirebilirler.Yüksek standartları zamanla kendileriniz de rahatsız eder Yaşamı ve aşkı ciddiye alan, ender kişilerdendir. Romantizmde bile gerçeklerden fazla uzaklaşmaz ve  duygularını herkesten daha gerçekçi yaşarlar Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar.

ÇOCUKLARI

Blue Ivy Carter

Bir oğlak çocuğuyla asla sıradan bir çocuk muamelesi yapamazsınız. Sizi öylesine küçük düşürür ki, onun yanında  acemiliğinize şaşırırsınız.Zevklerinde azimli ve ısrarcıdır.Gerçekten istediği bir şey varsa kesinlikle elde edecektir Grup arkadaşlıklarından çok, özel sevdiği tek arkadaşı tercih edecek, tüm zamanını onunla geçirecektir.. Oyuncaklarını belli bir yere koyacak ve siz yerini değiştirirseniz kıyametleri koparacaktır.İnatçı yapısı yemek saatlerinin değişmesine izin vermeyecek, alıştığı bir eşyası eskise bile ondan vazgeçmeyecektir. Çok sevdiği bir pantolonunu eskimiş haliyle giyecektir. Ona alacağınız şeyleri çift almaya özen göstermelisiniz.Alış veriş zevki çok gariptir. Koleksiyon merakı vardır.Özellikle kalem , anahtarlık, değişik logosu olan eşyaları biriktirebilir. Fotoğraf makinesi, dürbün, mikroskop, satın almak istediği şeylerdir. Deri klasik  okul çantası veya cüzdan, kol saatinden de hoşlanır. İlginç araştırma kitaplarına ve alışılmışın dışında müzik aletlerine meraklıdır.

OĞLAK KIZI

Minyon bir yapın var. Vücut hatların ince ve biçimlidir. Gözlerin hüzünlüdür. Çevrene melankolik bakarsın. Güçlü ve gururlusun. Sana baktıkça keşfedilecek güzelliklerin ortaya çıkar. Sevgini göstermesini bilemediğin içi, mağrur ve kibirlilikle suçlanabilirsiniz. Doğal ve sakin bir güzelliğin vardır. İnsanlar senin yüzüne baktıkları zaman, nedenini bilmezler. Garip bir çekiciliğin vardır. Bazen çevrende buzlar kraliçesi olarak adlandırılabilirsin. Çocukluk ve gençlik yıllarında yaşamı o kadar ciddiye alırsın ki, büyüdükçe ve hayatı tanıdıkça, kendine kızar ve artık yaşama daha rahat bakarsın. İşte o zaman, yüz hatların yumuşar ve artık eskisi kadar her şeyi dert etmemeye çalışırsın. Fotojenik olduğun için, senin burcundan birçok manken ve foto model çıkacaktır. Özellikle bacakların ince uzun olduğu için, kısa mini etekleri çok güzel taşırsın. Çevrene o kadar ciddi bakıyorsun ki, lütfen biraz daha gül. Yüzün aydınlandığı zaman inanılmaz çekicisin.

OĞLAK KIZI AŞKI

Duygularını ne kadar kontrol altında tutsan da, sevgi dolu bir yapın var. Aşkın zaman içinde olgunlaşacak ve coşacaktır. Zor bir kızsın. Senin kalbine girmek o kadar kolay değildir. İlk görüşte aşık olanlardan değilsin.  Üstelik çok zor beğenirsin. Kriterlerin çok yüksektir. Yaşama çok farklı bakarsın. Çocuksu erkeklere tahammülün yoktur. Seni kazanacak kişinin öncelikle olgun olması gerekiyor. İsteklerini her ne kadar dile getirmek istemesen de, hep üst düzeyde bir aşkın hayalini kurarsın. Oğlak kızlarının genelde aşkların yaş farkı fazladır. Baba şefkati tarzına hayran oldukları için, aşkı da saygı çerçevesi içinde yaşamak istersin. 

ARKADAŞLIKLARI:

İlk bakışta soğuk ve mesafeli duran siz Oğlak kızlarının zaman içinde duyguları açığa çıkar ve sevecen yönlerinle karşındaki kişi için vazgeçilmez olursun. Herhangi bir sorunun olduğunda hiç kimseyle paylaşmak istemez, kimseyi üzmek istemezsin. İş kolik bir yapın vardır. Çoğu arkadaşın da, iş çevresindeki kişilerden oluşur. Espri yeteneğin çok gelişmiştir. Olmadık zamanlarda söylediğin küçük bir sözle, çevreni gülmekten kırar geçirirsin. Fakat espri yaparken, asla gülmezsin. Dostluklarında saygıya çok fazla önem verirsin. Aşkla arkadaşlığı asla birbirine karıştırmazsın. Uzun süren dostlukların kişisin. Geçmişine çok bağlısın. Çocukluk yıllarına dayanan uzun süren dostların vardır. Yaşın ilerlediği zaman eski arkadaşların daha fazla önemli olur. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.