Tırnak Yeme Problemine Çözüm: Jel Tırnak

Genel olarak tırnaklarını çok uzatan biri değilim ancak son zamanlarda yaşadığım ciddi bir problem var: Tırnak yeme! Fark etmeden elimi ağzımda buluyorum ve o tırnağı koparana dek devam ediyorum. Çocuğum bunu yapsa kızarım. Ama bu dert hem de bu yaşımda başıma nereden geldi bilemiyorum. Kendi kendime hakim olamıyorum. O kadar sıkıdım ki bu durumdan ne yapabilirim diye araştırdım ve bulduğum çözümler arasında protez tırnak uygulaması mantıklı geldi.

Chic Nail Nişantaşı protez tırnak merkezinden aldığm randevu ile bu maceram başladı. Protez tırnak deyince aklıma hemen çok uzun, çok abartılı tırnaklar canlandığı için tedirgindim. Ancak bu tedirginliğim boşunaymış. Geçirdiğim iki saatin sonunda, boyuna, şekline tamemen sizin karar verebildiğiniz bir uygulama olduğunu gördüm. Benim için öncelikli önemi olan konu tırnak yememek olduğu için, ilk olarak protez tırnakların normal tırnağa göre dört kat sert olduğu bilgisini vereyim. Tercih ettiğim uygulama jel tırnak oldu. Kokusuz olduğu için en çok bu yöntem tercih ediliyormuş. İşlem mikro manikür denilen, kuru ve özel manikür cihazıyla yapılan bir manikür ile başladı. Sonrasında jel tırnak işlemine geçildi. İşlem iki saat kadar sürdü. Bir de üstüne kalıcı oje yaptırırsanız, o da 40 dakika kadar zaman alıyor. Ben kalıcı oje yaptırmadım çünkü doğal görünümü seviyorum. Ojemi istediğimde kendim sürerim diye düşündüm ama bu doğal görüntü o kadar hoşuma gitti ki oje sürme ihtiyacı da duymadım.

Üstelik tırnaklarım o kadar bakımlı, parlak, doğal bir görünüme kavuştu ki ben bu işe gerçekten bayıldım. Tırnağınızın uzama hızına göre 3-4 hafta kadar bu bakımlı görünüm sürüyor ve sonrasında bir minik bakım işlemi gerekiyor. Bakım işleminde dipten uzayan tırnaklara da uygulama yapılıyor ve yine şahane tırnklarınızla hayatınıza devam ediyorsunuz. Periyodik bakımı yapıldığı sürece de istediğiniz kadar kullanabilir ve arzu ettiğinizde de tırnaklarınızı çıkarttırabilirsiniz.

Protez tırnağınızı yaptırdığınız yer ve kişinin gerçekten işinde iyi olması en önemli konu. Çünkü yapılan tırnak zaten bir çok yerde güzel oluyor ama bu işlemi yaptıran kişiler için en hassas konu aslında kişinin kendi tırnağına zarar gelmemesi. Bunun için de hem yaparken hem de çıkartırken işlemin doğru yöntemle ve nazikçe yapılması çok önemli.

Son bilgi olarak son dönemde özellikle erkeklerin de bu uygulamaya çok talep gösterdiğini ekleyelim. Buradan da anlayabiliriz ki protez tırnak deyince akla gelen uzun ve abartı tırnaklar artık geçmişte kaldı. Artık sadece kendi doğal tırnaklarının üzerine jel uygulaması yaptırarak temiz, parlak ve doğal tırnaklara sahip olmak yeni trend.

Ha bu arada bu yazıyı tırnaklarımı yaptırır yaptırmaz değil, 25 gün kadar kullanıp, tırnaklarımın ilk bakımını da yaptırdıktan sonra yazmayı tercih ettim. Bunun sebebi, kullanışlı olup olmadığını ve bu geçen sürede tırnak yeme sorunum ile ne yapacağımı görmek istememdi. Tüm bu süre boyunca tek bir tırnağım bile ağzıma gitmedi ki gitse bile ısırmam imkansız. Son dönemde yaşadığım bu saçma tırnak yeme problemi ile birlikte ellerimi saklamaktan da kurtuldum.

Ayrıca benim gibi çok hareketli, iki çocuklu, her işini kendi yapmaya meyilli birinin tek tırnağının dahi kırılmaması bir mucizedir.

Chic Nail’in yaptığı uygulamadan, jel tırnaklarımdan ve tırnak yiyemiyor olmaktan ötürü çok mutluyum. Neden daha önce yaptırmadım diye düşünüyorum. İhtiyaç duyan herkese, doğru yerde olmak şartı ile bu uygulamayı öneriyorum. Yaşasın bakımlı eller, temiz ve parlak tırnaklar!

Sevgiler,

Deniz Çakmakcı

More from Deniz Çakmakçı
Pastel Beauty Talks X Güzellik Yayında; “Renklerin Büyülü Dünyası”
Güzellik Yayında olarak, yerli kozmetik deyince baş köşede yıllardır hak ederek oturan...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir