Sömestr Etkinlikleri Başlasın!

sömestr etkinlikleri

Bir yarı yıl tatili daha geldi. Doğal olarak da tatildeki çocuklarla verimli ve eğlenceli vakit geçirilebilecek etkinlikler bulmak için bir telaş var. 23 Ocak-03 Şubat tarihleri arasındaki tatilde çocuklarınızla yapabileceğiniz eğitici, kültürel aktiviteleri ve eğlenceli organizasyonları sizler için sıraladık. Takvimlerinizi şimdiden ayarlayın, mükemmel etkinlikler sizi bekliyor!

Hulalupa Aile Eğlence Merkezi

Yeni bir döneme girmeden dinlenmek ve bol bol eğlenmek çocuklarınızın da hakkı. Hulalupa Aile Eğlence Merkezi tam da gönlünce eğlenmek isteyen çocuklara göre. Ataşehir Metropol Alışveriş Merkezi’nde yer alan Hulalupa’da; trambolin parkı, eğlence kulesi, sünger havuzu, tırmanma duvarı, denge parkuru, çarpışan arabalar ve sanal dünya gibi çeşitli eğlence alanları bulunuyor. Biletler ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Dekk Buz Pisti

Yaz kış demeden pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan Nişantaşı Dekk Buz Pisti çocuklarınıza eşsiz bir buz pateni deneyimi yaşatıyor. Şubat tatilinde bir gününüzü buz patenine ayırarak çocuklarınızla kış mevsiminin en keyifli aktivitesini gerçekleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, kış mevsimi boyunca İstanbullulara kapılarını açan Uniq İstanbul Winter Tales ve Kentormanı’nda yer alan Ice Rink Academy buz pistlerini de tercih edebilirsiniz.

Dekk Buz Pisti açılış/kapanış saatlerini öğrenmek ve detaylı bilgi edinmek için buraya, Uniq İstanbul Winter Tales için buraya, Ice Rink Academy için buraya tıklayabilirsiniz.

Rahmi M. Koç Müzesi Çocuk Atölyeleri

21 Ocak-03 Şubat tarihlerinde, Rahmi M. Koç Müzesi’nde 4-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri” çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı olan bir etkinlik. Atölyeler tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik, enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama gibi kategorilerden oluşuyor. Biletler için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Nişantaşı Dekk Buz Pisti

Akbank Çocuk Tiyatrosu

Şubat ayında son kez sergilenecek olan “İçerisi Dışarısı” adlı tiyatro oyunuyla, çocuğunuza eğlenceli, sürprizlerle dolu bir seyir keyfi yaşatabilirsiniz. Yönetmenliğini Jonathan Lloyd’un yaptığı oyun, bol keşifli ve aynı zamanda komik. Biletler ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Çocuk Kütüphaneleri

Çocuklara özel kurulan, Avrupa ve Anadolu olmak üzere her iki yakada da bulunan çocuk kütüphaneleri, tatili değerlendirmek için mükemmel bir fırsat. Çocuklarınızın sayfalarında kaybolacağı birbirinden çeşitli çocuk kitaplarını barındıran çok sayıda kütüphane mevcut. Okutopya, Ayşe Hatun Çocuk Kütüphanesi, Adile Naşit Çocuk Kütüphanesi, Cocoon, Çinili Çocuk Kütüphanesi bunlardan yalnızca birkaçı.

Dijital Hayvanlar Alemi Sergisi

Hayvanların dünyasını keşfe çıkabileceğiniz bu sergi, Pazartesi hariç her gün 10.00-19.00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde sergileniyor. Dünyanın farklı bölgelerinden 30’a yakın hayvanın dünyasına şahit olabileceğiniz Dijital Hayvanlar Alemi Sergisi, AKM Çok Amaçlı Salonda ücretsiz sergileniyor.

  • çocuk kütüphanesi

Motivasyon Müzesi

Çocuklar için eğlenceli bir serüven niteliğindeki sıra dışı Motivasyon Müzesi, Ataşehir WaterGarden AVM’de bulunuyor. Müzeyi kısaca açıklayalım: Teknoloji ve tasarımın iç içe geçtiği, çocuklarla beraber yetişkinlerin de eğlenebildiği; dev top havuzu, sanal gerçeklik teknolojileri, selfie alanları, sihirli orman, illüzyon odası ve dijital grafiti gibi alanları kapsayan macera dolu bir konsept. Motivasyon Müzesi, Pazartesi hariç haftanın her günü 12.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Biletler ise www.passo.com.tr ve www.mobilet.com‘da!

‘Minik Eller Pizza Pişiriyor’ Atölyesi

Sadece çocukların değil, hepimizin bayıldığı Margeritha Pizza ve Nutellalı Pizzanın tarifleri bu atölyede! Eataly Mutfak Akademisi’nin gerçekleştirdiği Minik Eller Pizza Pişiriyor etkinliği, 11 Şubat tarihinde başlıyor. Biletler için buraya tıklayabilirsiniz.

Düş Avcısı Atölyesi

Çocuklarınızın düşlerini bir sergide görmek ister miydiniz?

Düş Avcısı Atölyesi bu imkanı sizlere sunuyor. İşleyiş şu şekilde; Arter’in düzenlediği bu atölyede çocuklar sanatçı Eva Koťátková’nın yönlendirmesi ile düşler kurmaya başlıyor. Daha sonra çeşitli yöntemlerle bu düşleri sırayla aktarıyorlar. Sonraki aylarda sanatçı Koťátková, Arter’de düzenlenecek kişisel sergisi ile kayıt altına aldığı bu düşleri kullanacak/veya kullanabilir. Burası daha çok sürpriz niteliğinde. 7-12 yaş arasındaki çocukların katılım sağlayabileceği bu atölyeye kayıt olabilmek için [email protected] adresine e-mail atabilir, detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Çocuklarınızla keyifli ve enerji dolu bir yarı yıl tatili diliyoruz.

Sevgilerimizle,

More from Gözde Atakoğlu
KARANTİNA GÜNLERİNDE EVDE YAPILABİLECEKLER LİSTESİ
Evde mutluyuz, güvendeyiz ve aslında yapacak bir dolu iş var, Netflix’de bir...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir