SANAT EŞLİĞİNDE YEME İÇME : DAS KAFFEE

Bir mekan düşünün ki, izlediğiniz keyifli bir oyundan sonra güzel bir içecek yudumlayabileceğiniz, veya şahane bir konser öncesi hafif bir akşam yemeği yiyerek güzel birkaç saat geçirebileceğiniz; üstelik sahne de uzakta değil, bu keyifli mekanın hemen alt katında..

İşte orası, DasDas! Daha doğrusu, Das Kaffee..

Peki DasDas nedir, Das Kaffee ile bağlantısı nereden gelir?

DasDas, tiyatro oyunlarının sergilendiği, konserlere ve çeşitli atölyelere ev sahipliği yapan kolektif bir “sanat yuvası”. Bence ismi de konsept kadar keyifli ve enerjik!

Geçtiğimiz Nisan’da açıldı aslına bakarsanız. Açıldığı haberlerini okuduğum zaman çok merak etmiştim. Geçtiğimiz hafta nihayet giderebildim. Merak ettiğim kadar da varmış, bu yüzden de sizlerle de paylaşmadan edemedim. Hem izlediğim oyun Joseph K., hem de Das Kaffee bu izlenimlere dahil..

Das Kaffee, DasDas’ın hemen girişinde sizi karşılayan bir restoran/kafe. Sade ve etkili bir atmosferi, son derece keyifli bir ortamı var. Menüsü en az atmosfer kadar renkli ve leziz, ama aynı zamanda da yalın. Yine de insanda bir ne yiyeceğini seçememe hali söz konusu oluyor. 

Burada ister kahvaltı ediyor, ister gün ortasında nefis bir kahve içip yorgunluğunuzu atıyor, isterseniz de dünya mutfağından lezzetlerle öğünlerinizden birini şenlendiriyorsunuz..

Üstelik, sağlıklı lezzetlere rastlamak hiç de öyle zor değil. Aksine, porsiyonları kararında, sunumlar son derece özenli. Zengin salatalardan tutun kinoa’lı kabak mücvere kadar uzanan doyurucu sağlıklı seçimler de mevcut. 

Belirtmekte fayda var, buraya uğramanız için illaki bir oyuna, konsere veya atölyeye biletinizin olması gerekmiyor. Günün her saati bir şeyler yemek veya içmek için uğrayabilirsiniz. Ama biletiniz de varsa, orada oturmak ayrı bir keyif onu söyleyeyim. Hele ki bir tiyatro çıkışı sıcak bir gece kahvesi eşliğinde izlediğiniz oyunun sohbetini yapmak gibisi yok.

Eh bu kadar yazıp yeme-içme ve sanata dalmışken, kurucu ekipten bahsetmeyi unuttuk. Onları aslında yakından tanıyorsunuz. Mert Fırat, Koray Candemir, Harun Tekin, Didem Balçın ve işadamı Muzaffer Yıldırım..

DasDas ve Das Kaffee birleşimi, İstanbul’un ihtiyacı olan muhteşem bir yenilik olduğu için hayran kaldım diyebilirim. Avrupa Yakası sakinleri, uzak olduğunu düşünmeksizin sizler de mutlaka ama mutlaka ziyaret edin. Hem sanata, hem yeme-içmeye doyunca yol gözünüzde büyümeyecek!

Yol demişken, Das Kaffee ve DasDas, Batı Ataşehir’deki Watergarden Alışveriş Merkezi içerisinde… AVM kapansa dahi Das Kaffee hizmet vermeye devam ediyor, haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

O halde, DasDas!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.