İLHAM PERİSİ: NUR BİLEN YAVUZER

Sosyal medya sayesinde girdi hayatımıza ve kısa sürede bizleri en çok etkileyen, takip  etmekten en keyif aldığımız  isim oldu. Kendisiyle hikayesini, yarattığı markası ve planları üzerine karantina günlerinde ilham alacağınızı umduğumuz bir sohbet gerçekleştirdik. Bayanlar, baylar karşınızda Nur Bilen Yavuzer…

 

HİKAYENİZİ KISACA SİZDEN DİNLEYEBİLİR MİYİZ?

Hikayenin bildiğiniz kısmı eşimle tanışıp İstanbul’a yerleşmem ile başlıyor. Sosyal medyanın da yeni yeni kullanıldığı yıllar, 2012. Mesleğim olan turizmi bıraktım ve beraber Rene kliniği kurduk. Güzellik alanında birçok eğitim aldım. Uzman estetisyenim, makyaj, kalıcı makyaj, aromaterapi de yine uzmanlık eğitimini aldığım konular. Kendimi geliştirmeyi, öğrenmeyi çok seviyorum, üretmeyi de.

Hikayenin çok bilinmeyen kısmında ise müzik, dans ve resim ile büyümüş bir kız var çünkü okul hayatı oldukça başarısız. Ankara’da doğdum ve büyüdüm. Arı Koleji’nden sonra Güzel Sanatlar Lisesi’ne girdim, keman ve piyano eğitimi aldım, operanın çok değerli hocaları ile şan çalıştım. Sonra umduğum gibi olmadı, hep hayal ettiğim Bilkent Sahne Sanatlarını kazanamadım, puanım sadece turizm bölümüne yetiyordu. Bilkent turizm okudum, mezun olduktan hemen sonra da çalışmaya başladım. Otelcilik, kongre acentacılığı yaptım ve kendi organizasyon şirketimi kurdum. Çalışmak benim için hayatın kendisi. Her sabah uyandığımda bugün ne yapacağım diye uyanırım, dün ne yaptım, yarın ne yapacağım diye değil, bugün ne yapacağım diye.

INSTAGRAM HESABINIZIN ORTAYA ÇIKIŞ HİKAYESİ?

Hatırlamıyorum. Yaptıklarımı, giydiklerimi ve yazdıklarımı paylaşmaya başladım. 2014’de blog açtım ve sonrasında da bu isim markam oldu. Beautyomelette, güzellik ile ilgili her şeyin bir arada olabileceği bir platform olarak doğdu ve öyle de devam ediyor.

BUNCA INSTAGRAM HESABI VE INFLUENCER ARASINDA SİZCE SİZİN ALAMETİ FARİKANIZ NEDİR? TAKİPÇİLER NEDEN ÇOK SEVDİ VE GÜVENDİ SİZE?

Herkesin farklı yönleri, farklı becerileri, iyi olduğu alanlar var. Takip edenler herkesten ayrı keyif, ayrı ilham alıyor. Ben birçok kadının ilgi duyacağı bir iş yaptığım için sanırım sevdiler, güzellik ve estetik konuları her zaman hepimizin odağı. Sosyal medyayı ilk kullandığım zamanlardan beri, ki yaklaşık 7 yıl oldu, kullanmadığım, emin olmadığım hiç bir şeyi tavsiye etmedim, paylaşmadım. Bir ürünü ya da herhangi bir şeyi karşılığında sadece para alarak paylaşmayı doğru bulmuyorum, bizler mecra değil insanız, tavsiye vermenin içinde bir duygu var, güven duygusu. Yok denecek kadar az proje yaptım, büyük paraları geri çevirdim, benim için daha çok para kazanmak gerçekliğimi kaybetmekten daha değerli değil.

NE ZAMAN ÜNLÜ BİRİNE DÖNÜŞTÜĞÜNÜZÜ ANLADINIZ?

Ünlü olduğumu hiç düşünmedim. Sosyal medya olmadığında yokum. Ben kendimi bir iş kadını olarak görüyorum.

MARKANIZ BEAUTY OMLETTE NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Kozmetik ve moda benim birbirinden ayırmadığım iki alan. Birbirlerinden besleniyor, yön veriyorlar. Dünyada da bu böyle. Yeni ürünlere, içeriklere, doğal yağlara, bitkilere olan ilgim, 2015’de bir Kore seyahatimizde üretim yapma fikrine getirdi bizi. Kore, kozmetik ve bakım ürünlerinin merkezi, üretim teknolojileri, kullandıkları içerikler ve ürün argeleri hayal edilemez düzeyde. Bu hayranlık ile yola çıktık, 4 sene sürdü içeriklerin geliştirilmesi ve onaylanması. Cilt bakımı ve saç bakımı şu an satışta, kedi-köpek bakımı ve makyaj ise yolda.

Tekstil ise hemen arkasından başladı, aslında tam olarak istediğim kalitede kumaşlar ve zamansız diyebileceğimiz klasik modelleri bulamayışım ya da tam tatmin olmayışım ile üretim yapabilir miyim acaba dedim, 2016 idi. T-shirt, sweat-shirt ve gömlek ile başladım, şimdi 20’den fazla model ve renk alternatifleri ile ayakkabıdan, denime, çantadan, mayoya birçok farklı ürün var. Çok keyif alıyorum, özellikle 80 ve 90’lı yılların eskimeyen modellerini hak ettikleri kumaşlar ve renkler ile birleştirmeyi seviyorum. Bir yirmi yıl daha geçse aynı “ayakları yere basan kadın” hissiyle giyileceklerine eminim.


MARKANIZIN EN SEVDİĞİNİZ, FAVORİNİZ OLAN 3 ÜRÜNÜNÜ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

Denim, klasik t-shirt ve bu sezon eklenen blazer ceket

BİR GÜNÜNÜZ NASIL GEÇİYOR?

Saat 8.00’de kalkarım, bir kahve alır sevdiğim müzikle sakin sakin içerim. O gün neler yapacağımı yüzde seksen bilirim. İş günlerim olabildiğince planlıdır. Oğlanı okula bırakıp haftada dört gün spora giderim, oradan da mağazaya. Gelenler ile sohbet etmekten, denedikleri ürünlere yorum yapmaya bayılırım. Acıkınca çıkarım arkadaşlarımla yerim, yalnız yemekten hoşlanmam. Sonra kliniğe geçerim. 16.30’da  oğlumu okuldan alır eve gelirim. Eğer tamamlanacak bir işim varsa mağazaya dönerim, yoksa onunla vakit geçiririm. Akşamları evde olmayı severim, eşim de öyle şanslıyım. Uyumadan kitaplarımı karıştırırım, altını çizdiğim yerlerini tekrar okurum, gece yarısı olmadan uyurum.

DIŞARDAN ÇOK KEYİFLİ GÖRÜNÜYOR HER ŞEY İŞİNİZİN ZOR TARAFLARI NELER?

Güzel olmak zorunda olmak, bu beni her anlamda çok yordu. Artık eskisi kadar düşünmüyorum. Estetik işlemleri yapsam bir türlü, yapmasam bir türlü. Kendi yemeğinden yiyen ama obez olmayan bir aşçı olmaya çalışıyorum. Hem hayatımın büyük bir kısmını paylaşmak hem de önemli bir kısmını gizli tutmak da zor  bir denge. Bir yandan da sorumluluk, doğru olanı bulmak, göstermek için, yanlış bir yönlendirme ya da bilgi zarar verebilir korkusu biraz.

5 YIL SONRA NERDESİNİZ VE NE YAPIYORSUNUZ?

Daha sakin bir hayat yaşıyorum, belki bir kısmı İstanbul’da değil. Ben bu kalabalığı sevemiyorum. Daha çok yeşil, mavi, kuş görmek istiyorum. Beauty omelette büyümüş, başka şehirlerde şubeleri açılmış. Deniz dans ediyor, bitter bembeyaz bir nine olmuş, benim saçlarım uzun, Reha’nın ellerini tutuyorum. Mutluyum…

MODA ve GÜZELLİK

TARZINIZI NASIL YORUMLARSINIZ?

Rahat ve klasik

DOLABINIZDAKİ HAYAT KURTARAN PARÇALAR HANGİLERİ?

Mavi denim, beyaz t-shirt ve ceket RESİM 7

FAVORİNİZ YERLİ-YABANCI TASARIMCILAR?

Coco Chanel, Phoebe Philo, Ralph Lauren, Miuccia Prada

Gül Hürgel, Mehtap Elaidi,Arzu Kaprol, Tuvana Büyükçınar

BU SEZON MUTLAKA NE ALALIM???

Cırtcırtlı spor sandalet, hem çok rahat hem de en şık elbiselerin altında bile nefis duruyor.

SİZİN İLHAM PERİNİZ KİM? NELERDEN İLHAM ALIRSINIZ?

Kesinlikle Diana, her haline bayılıyorum. Kimse gibi değil ama aslında hepimiz gibi.

İçimde duygu yaratan her şeyden ilham alırım, en çok denizden, gökyüzünden ve sevgiden.

TAKİP ALMAKTAN KEYİF ALDIĞINIZ İNSTAGRAM HESAPLARI??

Renkleri asla yapamayacağım kadar iyi kullandığı için @emilisindlev

Tasarımlarını beğendiğim @pierre_augustin_rose

Sakinliğini ve stilini sevdiğim @deborabrosa, @louloudesaison

Yeteneğine hayran olduğum @paperfashion

PEKİ YA GÜZELLİK? SABAH UYANDINIZ SİZİ ANINDA TOPARLAYACAK BİRKAÇ GÜZELLİK TÜYOSU ALABİLİR MİYİZ?

Buzdolabından çıkan gül suyu ile cildi silmek hatta buz küpü olarak dondurulmuş gül suyunu yüzde 1-2 dakika gezdirmek. Havluyla tamamen kurulamadan nemlendiriciyi hafif ıslak sürmek. Tampon yaparak yedirmek, fondöten yerine likit bir aydınlatıcı sürmek. 

YAPTIĞINIZ EN BÜYÜK MODA VE GÜZELLİK HATASI NEYDİ?

Hata diyemem sanırım, öyle istemişimdir yapmışımdır.

ŞİMDİ MAKYAJ ÇANTANIZI AÇSAK İÇİNDEN NELER ÇIKAR

Nivea şeftalili dudak nemlendiricisi, Armani fondöten, kaş fırçası, Nars aydınlatıcı.

En ÇOK

Neye kızarsınız…Haksızlığa

Ne yemeyi seversiniz…Lotus Bisküvi ezmesi 

Ne yapmayı seversiniz…Yazmayı

Neden korkarsınız…Karanlıktan

Ne satın alırsınız…Çorap

 

EN SON

Neye güldünüz Oğluma, cebine solucan koymak istedi, sevgisi içimi ısıtıyor

Ne için ağladınız Salgına, bu kadar çok insanın aynı anda sevdiklerini kaybedişine, acıya

Neden pişmanlık duydunuz Hatırlamıyorum, pişman olmayı tercih etmem, olan olmuştur

Okuduğunuz kitap Çınlayan Sedirler serisi

İzlediğiniz Netflix film veya dizisi Televizyon insanı değilim sanırım ama en sevdiğim film Enzo, Yağmurda Yarış sanatı

Gittiğiniz ve önereceğiniz restoran LokantaKru

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.