HERKES ONU KONUŞUYOR: BYZANTİUM KOLEKSİYONU

Özgür Masur’un ‘Byzantium’ ismini taşıyan Couture koleksiyonu 2 gün önce Tersane İstanbul’da sergilendir.

Tasarımların zarifliği ve orjinalliği ile alışılagelmiş couture kalıplarını yıkarak, farklı bir bakış açısına sahip olmamızı sağlayan Masur’un 65 parçadan oluşan koleksiyonu, 65 mankenle tanıtıldı.

Masur, yaşadığı topraklardan ilham alarak yarattığı koleksiyonu için sanat tarihçi ve akademisyenlerle bir arada gerçekleştirdiği üç yıllık bir ar-ge çalışması sonrasında tamamlamış.

Defilenin makyajını da M.A.C kozmetik üstlendi.

Koleksiyonu tamamlayıcısı, Bizans döneminin büyülü havasını yansıtan makyaj için bakın hangi ürünler kullanılmış…

 

Makyaj görünümünde sağlıklı bir cilde ışıltılı ve renk geçişli bir göz makyajı eşlik etti. Tende canlı bir bitişe sahip Face & Body Fondöten tercih edilirken kapatıcılık Pro Longwear  kapatıcı ile sağlandı.

 

Tüm cildin ışıltılı bir bitişe sahip olması için yüze ve vücuda Strobe Cream uygulandı. Sağlıklı görünümü pekiştirmek için Whirl ve Half n Half rujları bir arada hem allık hem de ruj olarak kullanıldı. Dudaklar ayrıca Stone ve Spice dudak kalemleriyle belirginleştirildi.

Göz makyajında ise Art Library Flame Boyant far paleti tercih edildi ve In Extreme Dimension Mascara 3D Black ile bakışlar yoğunlaştırıldı.

İçten dışa buğulu bir görünüm yakalanırken, yoğundan hafife pürüzsüz bir geçiş yaratıldı. Buna ek olarak göz kapağına ışıltı katmak için minik dokunuşlarda Cream Color Base’in Luna ve Pearl tonları tercih edildi.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir