HOŞGELDİN YAZ!

 

Yılın en sevdiğim zamanı.. Sıcak, serin, canlı, huzurlu ve herkesin olduğundan çok daha hoş göründüğü yaza kocaman bir hoşgeldin…

Her yıl olduğu gibi yaz alışverişine çıkmadan olmaz. Özellikle de tatilden önce. Çok bir şey almaya gerek yok, sadece ihtiyaçlarınızı belirleyin, beğendiklerinizi yazın, kişisel sorunlarınıza göre hareket edin.b1d9a15217d75cfd13ed7948e4cbc235

Unutmayın başkasına olandan en fazla esinlenebilirsiniz ama  size uygun olanı almalısınız.

Dikkat edilecekler:

Geçen yılki güneş koruma faktörlü kreminizi açtıysanız bu yıl yenisini almalısınız. Açılmamış olanlar 24 aya kadar saklanabilir.

Güneşe renginiz koyu dahi olsa minimum SPF 30 korumalı güneş ürünleriyle çıkın.

Sağlıklı bronzlaşmak diye bir şey yok , bronzlaşmak cildin güneşe karşı kendini korumaya çalışması ve bunun sonucunda renk değiştirmesi, yani verdiği bir tepki.

Güneş altında çok yoğun miktarda serbest radikal üretiyoruz o yüzden antioksidan zengini ürünler kullanmak da fayda var.

Antioksidan demişken gıda takviyesi olarak da almalı, mesela nar çekirdeği yağı ya da üzüm çekirdeği ekstreleri … gibi

Şapka ve gözlük mutlaka yanınızda olmalı.

Kademeli renk almaya bakın, vücut renk aldıkça kendini güneşe karşı daha iyi korumaya başlar.

Yanık ve soyulmak sağlıksız bronzlaştığınızı ve cildinizin hasar gördüğünün önemli bir belirtisidir. Cildi yatıştırmanız ve güneşin yan etkilerini azaltmaya yönelik anti-inflammatuar almanız gerekir.

11.00/16.00 arası gölgede olmak çok önemli.

Gelelim  Alışveriş Listeme:

  • Shiseido Wet Force Expert SUN  spf 50: Hassas ciltlere Özel koruma, ıslakken bile etkili bu arada çocuklara da güvenle kullanılabiliyor.

Hassas Ciltler ve çocuklar için SPF 50+ Uzman Güneş Koruma Losyonu 100 ml 139 TL (4)

  • Nuxe Hair&Body Shampoo : Güneş sonrası için ideal bir ürün, hem saça hem vücuda kullanılıyor. Gün boyu sürülen güneş ürünleri ve klorün tortularını temizlemeye yardımcı bir şampuan.Tatil çantasının olmazsa olmazı.

nuxeshampoooo

 

  • Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimiser SPF 50 : UVA, UVB ye karşı koruyor üstüne üslük kızıl ötesi korum da sağlıyor, kuru ve yüksek korumalı bir yağ, kremle başlayıp bununla devam edeceğim.

 

lancaster2

  • Phyto Plage L’Originale hair spray: Kafa derisini korumak ekstra önemli, klor ve tuzun saç derisini dolayısıyla saçları kurutma özelliği var , bununla kumsalda baş etmelisiniz.PHYTOPLAGE
  • Nars Tahiti Bronze Collection Monoi Body Glow 175 TL :Güneş sonrası cildi nemlendiriyor, şımartıyor. Parfüm kullanmaya gerek kalmıyor çünkü süper kokuyor, duş sonrası sür ve çık, kuru bir yağ anında emildiğini belirteyim.
  • nars
  • Bioderma Moisturizing anti UV-mist SPF 30: Koruma faktörlü bir yüz spreyi, hem ferahlatıyor hem de koruyor, bu yaz çantasında olmayan kalmamalı.bioderma

Yüz konusu apayrı bir özen ve önem gerektiriyor, o yüzden yüzüme kullanacaklarım ayrı bir konu olarak karşınızda olacak…

 

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.