18 Mart Başak Dolunayının Burçlara Etkileri Nasıl Olacak?

Astrolog: Melis Yamanlar


18 Mart Cuma sabahı 10.17’de 27°40’ derecesinde Başak burcunda gerçekleşecek dolunayın kolektife etkilerini detaylıca haftalık yorumumda yazmıştım. Önce o yazıyı okumanızı ardından yükselen burç bazında yazdıklarımı okumanızı tavsiye ederim, yaşanacakların hangi temalar ve ruh halleri ile yaşanacağını daha iyi anlarsınız.

Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız Güneş burcunuzu okuyun…

Koç
İş hayatınız iş ortamınızla ilgili olan sorunları artık bitirme dönemine girmiş bulunuyorsunuz. Hem yarım kalan işiniz çok hem de sorumluluklarınızın farkına varıp harekete geçme zamanı gelmiş durumda. Kariyeriniz, günlük akışınız, sorumluluklarınız ve sağlığınız varsa evcil hayvanınızla ilgli gelişmeler gündeme gelecek ve bunlarla ilgili çözüm bulacaksınız. Odaklanmayı becerip, plan program yaparsanız başarılı olabilirsiniz, önemli değişim dönüşümler için emek göstermeniz gerekiyor. Finansal konularda bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Sezgilerinizi dinlemeyi bilin bu dönemde güçlenecekler. Psikolojinizi bozan şeylerden, kötü alışkanlıklardan,sağlıksız beslenme ve uykusuzluktan uzaklaşmanız gerektiğini anlayacaksınız. Bağışıklık sisteminiz için bunlardan vazgeçmek ve dinlenmeniz gerektiğini göreceksiniz.

Boğa
Çocuklarınız varsa onlarla ilgili bazı çözülmesi gerekilen meseleler gündeme gelecek.Onlarla daha çok iletişim kurmak, eğitimleri ile ilgili yeni kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. İşiniz yaratıcı faaliyetleri içeriyorsa başarılı bir dönemde olacaksınız. Aşk hayatınızda ise daha gerçekçi olmanız gerekiyor, artık gözlerinizi kapayamayacağınız bazı gerçeklerle yüzleşmeniz olası.. Şartları değiştiremiyorsanız ilişkinize nokta koyabilirsiniz. Aşk hayatınızda bir farkındalık yaşayacaksınız. Sosyal çevrenizi ve arkadaşlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Yeni hobiler,eğitimler, uzak yolculuklarda gündeme gelebilir.

İkizler
Özel ve aile yaşamınızla ilgili gelişmelere açıksınız. Ev ve aile konusunda bir karar almak zorunda kalabilirsiniz. Taşınma, tadilat, ev satışı /mülklerle ilgili konular gündeme gelebilir. Kariyerinizle de ilgili bir tamamlanma sürecine girebilirsiniz. Bu işten ayrılma da olabilir, atama da olabilir veya ofis değişikliği gibi konularda olabilir.Aile, özel hayat ve iş dengesini yeniden kurmanız gereken olaylar gerçekleşebilir. Kadersel bitiş ve başlangıçlar olacaktır. İş hayatında gelen fırsatları iyi değerlendirin riskleri iyi hesaplayın, yolculuk planlarınızı gözden geçirin, beklenmedik sürprizler yaşanabilir.

Yengeç
Ticaret, eğitim, yolculuklar, sözleşmeler, resmi evraklar, pazarlama, reklam tanıtım gibi konular gündeme düşebilir. Her şeyi mantık çerçevesinde değerlendirmeniz gereken bir süreçtesiniz. Duygusal yaklaşmaktan çok analitik bir şekilde analiz yaparak ilerleyin. Bakış açınızı değiştiren genişleten gelişmeler olacaktır. Kardeş, kuzen ve yakın çevrenizde bazı gelişmeler olacaktır. Önemli anlaşmalar ve sözleşmeler söz konusu, bunlar sizi geleceğe taşıyabilir. Ortağınız / eşiniz gibi kişilerle seyahatlere çıkabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Sosyal medyayı içeren işler ve kişiler ile ilgili gelişmeler mümkün. Borç alacak, vergi, sigorta gibi konuları iyi takip edin atlamayın, beklenmedik sürprizler yaşanabilir. İletişim gücünüz dolunay ile artacak, bunu ikili ilişkilerde yönlendirme ve baskı şeklinde kullanmayın. Kardeşlerle, akrabalarla ilgili durumlara açıksınız.

Aslan
Finansal durumlar gündemde, maddi dengenizle ilgili sorunların analiz, iyi bütçemeleme ve kontrollü harcama ile çözülebileceğini görebilirsiniz. Aşırı harcamalardan kaçınmanız gereken bir süreç. Çalışma hayatınızdaki değişimler para getirebilir. Eşiniz / ortağınız ile ilgili hassas bir süreçten geçiyor olabilirsiniz, sürpriz gelişmeler olabilir. Eş, ortaklıklar, işbirlikleri, davalar gündeminize oturabilir. Ruhunuza, psikolojinize, sağlığınıza iyi gelecek şeylere para harcamak isteyeceksiniz. Ama dediğim gibi harcamalarınıza dikkat edin. Değerinizi ve özgüveninizi sorgulayacağınız bir dönem olacaktır, ilişkilerinizdeki alma verme dengesini gözden geçirmelisiniz.

Başak
Dolunay sizin burcunuzda / 1.evinizde gerçekleştiği için en yoğun etkiyi elbette siz alıyorsunuz. İkili ilişkiler, ortaklıklar, ben /biz dengesi içeren tüm meseleler gündemde olacak. İlişkilere dair bir dönem kapanıyor. Artık farklı bir yoldan gitmek, olayları farklı şekilde ele almak isteyeceksiniz. Psikolojinize dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz, endişe seviyeniz iyice artmış olabilir. Kendinizle ilgili değişiklikler isteyeceksiniz, bunlar ruhanide olabilir imajınızla da ilgili olabilir. Sizi yoran, işlevsel olmayan beraberliklerinizi sonlandıracaksınız. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili gelişmlere de açıksınız. Sorunlu beraberliklere nokta koyanlar yeni tanışmalar yaşayabilirler.İlişkilerinde belirsizlikler yaşayanlar netleşme anını yaşayacaklar. Bağımlılık dozunu kaçırdığınız ilişkilerde ayrılmakta güçlük yaşayabilirsiniz ama herhalükarda ilişkilerinizdeki gerçekleri görmek ve ona göre hareket etmek zorunda kalabilirsiniz.

Terazi
Teraziler için bu dolunayda bedensel sağlık, psikolojileri ve hayalleri &beklentileri gündeme geliyor. Biraz dinlenmek, soluk almak gerekirse sağlık ile ilgili kontroller yaptırmak, beslenmenize, uykunuza dikkat etmek size iyi gelecek. İş ortamı olan Teraziler, iş yaşamında ve gündelik akışlarında bazı değişikliklere açıklar. Eşinizin / ortağınızın hayatıyla ilgili özellikle iş yaşamı ile ilgili bazı sorunlar varsa bu dolunayda çözülebilir. Bu dolunayda genel anlamda en çok dikkat etmeniz gereken şey sağlığınız… Evhamlı olduğunuz konularda haklı olduğunuzu size ispat eden olaylar yaşamanız mümkün. Bazı şeyler sizin kontrolünüzün dışında gerçekleştiği için müdahale edemeyebilirsiniz.Birçok mesele aydınlanacaktır, siz de bu sırada kendinize iyi bakmaya, negatif enerjilerden arınmaya çalışın.

Akrep
İdealleriniz, dostlarınız , sosyal çevrenizle ilgili meseleler gündeme gelecek. Hayata daha iyimser ve umutla bakmak isteyeceksiniz. Hayatla ilgili hiçbir şeyi idealize etmediğinizde bunu daha rahat becerdiğinizi göreceksiniz. Gelecekle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Bazılarınızın yatırım ve spekülatif paralardan kısmeti açılabilir. Spora başlamak, yeni hobiler edinmek, sosyalleşmek size iyi gelecek. Arkadaşlarınızla bir yolculuğa çıkabilir, bekar olanlar ikili ilişkilerde güzel fırsatlarla karşılaşabilir. Eviniz, yuvanız ailenizle ilgili sürpriz gelişmere açıksınız. Kardeş ve yakın dostlarla iletişiminize dikkat edin, bu süreçte bazı gerginliklere açıksınız.

Yay
Kariyer hayatınız ve toplumsal imajınızı etkileyen önemli kararların arifesindesiniz. Kariyerinizle ilgili gelişmeler içinde yeni bir işe başlamak, terfi, maaş artışı veya işi bırakmak gibi konular olabilir. Geleceğe dair ne yapmak istiyorsanız iyice gözden geçirmelisiniz. Beklentileriniz ile gerçekler uyuşmuyor ise yeniden yapılandırma zamanı gelmiştir, bunu yaparkende gerçekçi olmanız gerekecektir. Sizinle bu hayat yolunda yürümek istemeyen, başarılı ve mutlu olmanıza engel teşkil eden insan ve olaylardan kurtulmak isteyeceksiniz. Başarı için büyük sorumluluklar almanız gerektiğini de görebilirsiniz. Sizi zorlayan ailevi olaylar varsa onlara nokta koymak isteyeceksiniz. Aile mal mülkleriyle / ebeveynlerinizle ilgili gelişmeler de olabilir. Güzel giden bir ilişkiniz varsa bir sonraki aşamaya geçmek isteyebilirsiniz.

Oğlak
Oğlakları destekleyen bir dolunay olacak. Bugüne kadar verdiğiniz emeklerin karşılığını ve hakedişlerinizi alabilirsiniz. Eğitim süreci içindeyseniz artık bitirebilir, mezun olabilirsiniz, kişisel gelişim için yaptığınız şeylerin sonucunu görebilirsiniz. Seyahatleriniz ve yaratıcılığınız artabilir, yurtdışı bağlantılı konularla ilgili gelişmeler olabilir, hukuksal olarak bazı süreçler içindeyseniz lehinize gelişmeler ve sonuçlanmalar olabilir. Resmi evrak, anlaşma sözleşme gibi işleriniz varsa dikkatli olun. Zihinsel olarak sizi yoran düşüncelerden ve yakın çevre ilişkilerinden kurtulabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilir güzel ortamlara girebilirsiniz, romantik ilişkilerde şansınız yükselebilir. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili harcamalar da gündeme gelebilir.

Kova
Maddi durumunuz, gelir gider dengeniz, masraflarınız dolunayda gündemizin en önemli meseleleri olacak. Finansal konularda daha akılcı ve aktif olmak isteyeceksiniz. Gayrimenkullerden, mirastan, veya prim /maaş artışı gibi konulardan finansal olarak güçlenmeniz mümkün. Aile / eş gibi ortak kaynaklar, tazminat, nafaka davalar veya yatırımlardan da ek gelir gelebilir bunlarla ilgili sonuçlar elde edebilirsiniz. Kredi almak için başvurduysanız sonucu gelebilir. Zihinsel yoğunluğunuz olabilir, dalgınlık ve iletişim sorunları oluşabilir, önemli meseleler için dikkatinizi kaybetmeyin.

Balık
Balıklarda önemli konularda dolunay etkisini yaşıyor. İlişkileriniz, ortaklıklarınız ile ilgili önemli kararlar alacağınız bir dönemdesiniz. Ben / biz dengesi kurulamayan ilişkilerde bitişler söz konusu olacaktır. Kişisel istekler ve girişimler ön plana çıkacak, varsa davalarınız ve size düşmanlık yapan kişilere karşı yeni bakış açısı geliştirmeniz gereken olaylar yaşayacaksınız. Bu süreçte size düşmanlık edenlerden, sizi sömürenlerden, toksik ilişkilerden kurtulabilirsiniz. İyi ilişkiler içinde olanlar ortağından / eşinden destek görebilir. Önemli ortaklıklara imza atabilirsiniz. Sosyal çevreniz ve dostlarınızdan destek göreceksiniz, tek dikkat etmeniz gereken sosyal çevrenize enerjinizi nasıl yansıttığınız. Agresif iddialı ve öfkeli tutumlardan uzak durmalısınız.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.