ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI

BOBBI BROWN

Yazar: Gizem Şakar

CİLT BAKIMI

Cildimi sabahları temizlemem çünkü geceleri mükemmel temizlerim.  Ve sabahları sadece yüzümü yıkarım. Bazen de ekstra tedavi losyonu kullanırım.  Her gün cildime SPF 25 nemlendirici  krem uygularım.  Süper kuru bir cildim var.  Sabahları cilt bakım rutinim hep nemlendirme ile ilgilidir.  Yaptığım şeylerden biri mutfağa inip iki bardak su içmek.  Şimdi ılık su içiyorum çünkü Hintli doktorum bunun sindirim sistemim için daha iyi olduğunu söyledi. Geceleri işler değişir.  Elbette yaşlandıkça işler değişir.  Cildin daha kurur. Geceleri ekstra onarıcı nemlendirici balsam ile cilt bakımıma başlıyorum.  Yoğun nemlendiricidir.  Cildinizde makyaj var ama cildiniz nemli değilse iyi görünmüyor.  Cildimin çok kuru olduğu günler yüz yağımı bu nemlendirici krem üzerine uygularım.  Muhtemelen on beş yıldır yüz yağım var.  İçinde nerolivar, bu yüzden kocam kokusunu çok seviyor.  Haftada bir maske yapıyorum.  Ama maskeleri genellikle duşa  girmeden önce yapıyorum. Bu sezon çok geziyorum.  Otelde gittiğim yerlerde  yapmak için yanımda mutlaka bir  getiriyorum. Ayrıca o diş beyazlatıcı şeyleri de yanımda götürüyorum.  Dr. Apa’yı deniyorum çok güzel.  Hala işe yarayıp yaramadığını anlamaya çalışıyorum.

MAKYAJ 

Ofisteyken ya da ürün geliştirme toplantıları yaparken nasıl göründüğümü bilmiyorum.  Her şeyi denerim.  Yeni bir ruj serimiz çıkıyor ve gerçekten her birini denedim çünkü dudaklarınıza sürdüğünüzde içinde yeterince renk olduğundan emin olmak isterim. Bu çok özel bir formül. Sonra sevmediğim jel astarı denedim sonra bulaştırdım ve sevdiğim bir dumanlı göz makyajı haline getirdim.  Sonra üstüne ışıltılı ışıltılı şeyler koydum.  Dün gece arkadaşlarımla dışarı çıktığımda berbat bir rock yıldızı görünüyordum.

Sık sık renkli nemlendirici balsam kullanırım.

Gerçek hayatta kimsenin podyum makyajıyla güzel göründüğünü düşünmüyorum.  Tek kaş mı?  Gucci podyumunda veya herhangi bir şovda çok havalı ama gerçek hayatta değil. Soho’da Broadway’de o kalın kaşlarla yürümek mi?  Biraz korkutucu.  

Ama konu makyaj olduğunda hiçbir zaman büyük bir trend insanı olmadım.  Makyajı her zaman hoş ve incelikli severim. Geceleri bronzlaştırıcımın üzerine allık sürerim ve kızarırım.  Ama beni asla göremeyeceğiniz şey kırmızı bir dudak.  Beni  asla koyu dudaklı bir vampir gibi  göremeyeceksiniz. Çünkü koyu tonlu kırmızı bir rujla iyi görünmüyorum.  Bobbi adında bir rengim var.  Dudaklarımda her zaman olmasını istediğim bir tür morumsu bir ten rengi. 

SAÇ

İki yıldır New Jersey’de bir kuaföre gidiyorum. Benim saç kesimlerimi o yapıyor. 

Saçlarım beyaz.  Yirmi beş yaşımdan beri beyazım.  Babamın güzel beyaz saçları var.  Normal saç rengini sevdiğim için saçımın turuncu veya kırmızı görünmemesi için çok çalıştım. Saçlarım gerçekten çok hızlı uzuyor.  Kızılımsı ( maun) rengi veya Espressogölge rengini çok seviyorum. Şampuan ve saç kremi için bir çok  ürünüm var. Ama favorim ve Aveda Black Malva. Kokusu güzelce saçda kalıyor. 

KOKU

Ben pek çok farklı koku ve markayla uğraşıyorum. Padma Lakshmi, onunla bir partideydim ve “Çok güzel kokuyorsun” dedim.  ‘’Bu özel parfümü ben yapıyorum” dedi.  Bana verdi ve ben çok sevdim. Bence kesinlikle  içerisinde neroli yağı ve paçuli yağı var. Genelde taze severim ama neroli yağı ve  paçuli yağı her zaman iyidir.  Tom Ford’un harika bir tane var.  Ben de EO’nun bu nane yağına bağımlıyım.  Elinizde kullanıyorsunuz.  Ama bir tutamda, cildime sürdüğümde gerçekten güzel kokuyor.  Her sanatçımın yanında bu var.  Özellikle günün sonunda terlerseniz ferahlık hissi de  veriyor.

DİYET FİTNESS

Parabolik denen bir yere gidiyorum.  Üç eğitmenle beraber aynı anda beş ila yedi kişi var.  Herkesin kendi programları var  eğitmenler sadece yardım etmek için oradalar.  Ben bazen orada spinning de yapıyorum .Kendinize zarar verirseniz, orada da fizyoterapistleriniz ve akupunktur uzmanlarınız bulunuyor.Haftada 10.000 ila 20.000 adım atıyorum.   Hafta sonları çocuklar evin dışında olduğu zaman ise kocam ve ben bütün gün yürüyoruz.  

FAVORİ ÜRÜNLERİ

1-Bobbi Brown Renkli Nemlendirici Kren

2-Tom Ford Neroli Portofino Parfüm

3-Aveda Invati Saç Döülmesine Karşı Bakım Seti

4-Bobbi Brown Aydınlık Veren Ekstra Nemlendirici Krem

5-Aveda Siyah Malva Şampuan ve Saç Kremi

Written By
More from Beril Yilmaz
MERKÜR TERAZİ BURCUNDA!
30 Ağustos günü Merkür burç değiştirerek Terazi burcuna geçiyor! 6 Kasım’a kadar...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.