KENDİ YAĞINIZLA GÜVENLE ŞEKİLLENİN !

 KALÇA (POPO) ŞEKİLLENDİRME: ‘SKINNY BBL’

Dünyada özellikle Kim Kardashian gibi ünlü yıldızların etkisiyle ABD, İngiltere ve Güney Amerika ülkelerinde çok ince bel, çok büyük basen ve popo isteği popüler hale gelmiş durumda.  Durum böyle olunca  da estetik cerrahide yenilik  arayışları günden güne önem kazanıyor. Implant kullanmadan sadece kişinin kendi fazlalık yağlarını değerlendirerek popo hacmini artırmak ve istenen şekle getirmek artık daha güvenli. Popo şekillendirme ameliyatlarının ultrason eşliğinde yapıldığı zaman risk taşımadığını dile getiren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Sarper Mete, bu yeni yöntemle klasik BBL ameliyatlarına göre çok daha doğal sonuçlar elde ettiklerini anlattı.  

Skinny BBL Nedir? 

Brasilian Butt Lift kısa açılımıyla BBL,  implant kullanılmadan kişinin kendi yağları kullanılarak  popo bölgesinin hacminin artmasını, şeklinin daha düzenli ve yuvarlak hale gelmesini amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Bu işlem sırasında özellikle karın, sırt ve yanlardan yağ alınır  ve bu yağ popo bölgesine enjekte edilir.

Kimlere Uygundur? 

Bu uygulama çok kilolu olmayan, bölgesel inatçı yağlarından kurtulmak isteyen aynı zamanda popo bölgesinde  sıkı bir görüntü arzulayan kişiler için uygun bir cerrahi işlemdir. 

Klasik BBL İşleminden Farkı Nedir? 

Skinny BBL teknik olarak klasik BBL ameliyatının aynısıdır. Ancak Skinny BBL’de hasta vücut prototipi tamamen farklıdır. Vücut kitle indeksi daha düşük olan, özellikle karın bölgesindeki inatçı yağlardan kurtulamayan kişiler için daha uygun bir yöntemdir. Kişinin fazlalık yağları öncelikle liposuction ile alınır ve bu yağlar kalçaya enjekte edilir. Burada amaç popoya çok fazla hacim vermek yerine onu şekillendirip daha yuvarlak bir görüntü kazandırmak ve  bunu yaparken popoyu bir miktar yukarı kaldırmaktır.

Kesinlikle Kas İçine Yağ Enjekte Edilmemelidir!

Popoya yağ enjeksiyonu, yağın deri ve kas tabakası arasına enjekte edilmesi durumunda güvenilir bir işlemdir. Eğer yağ, kas içerisine enjekte edilirse, kas dokusu içerisindeki geniş damarları delip kan dolaşımına karışarak akciğer damarlarını tıkayabilir ve bu da ölüm gibi sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden zayıf kişilerde popo kası ve deri arası mesafe oldukça dardır.  Skinny BBL ameliyatının yağ enjeksiyonu safhasına geçildiğinde tablet ile bağlantılı portatif ultrason sistemi kullanarak yağ dokusunu hangi bölgeye enjekte edildiğini  gözünüzle görüp operasyona bu şartlarda devam etmeniz gerekir. Böylece kas içi enjeksiyon ihtimali sıfıra indirilebilir.

Avantajları Neler? 

Skinny BBL’de yağ dokusu ile popo şekillendirmenin en önemli avantajı, verilen  yağın hastanın kendi dokusu olması ve bu nedenle herhangi bir yan etkiye ve alerjik reaksiyona neden olmamasıdır. 

Peki İşlemden Sonra? 

Bu cerrahi işlemden sonra ilk iki hafta biraz hassas bir dönemdir. Verilen yağ dokusunun, popoda kalımı o bölgede oluşacak yeni damarlanmaya bağlıdır. Bu kritik süreçte popo üzerine basınç uygulandığında bu damarlar oluşamayacak ve verilen yağın büyük miktarı vücut tarafından emilecektir. Bu yüzden ilk iki hafta mutlaka yüzüstü uyumanız gerekir. Ayrıca ilk dört haftalık süreçte bu işlem için özel üretilen ve basıncı uyluk bölgesine dağıtan oturma yastıklarını kullanmanız öneriliyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir