Kontrol Senin Elinde!

Kadın olmak muhteşem bir şey öyle değil mi?

Her birimiz kadın olarak var olmanın saymakla bitmeyecek güzelliklerini yaşamaya çalışırken bir yandan da hayatın türlü zorlukları ile mücadele ediyoruz. Bunun için her zaman sevilmeye, sayılmaya ve anlaşılmaya ihtiyacımız olduğu da bir gerçek.

Hayat türlü şekillerde akarken mutlulukların yanı sıra karşımıza çeşitli problemler de çıkıyor keşke olmasa dediğimiz. En can sıkıcıları da elbette ki sağlıkla ilgili olanları. Dünyada kadınların karşılaştığı en önemli sağlık sorunların biri ve en sık görülen kanser türü olan meme kanseri de bu problemlerin başında geliyor. Erken teşhis tartışmasız çok önemli. Bu da meme sağlığı konusunda toplumun bilgilendirilmesi ve farkındalık yaratılması ihtiyacını ortaya çıkarıyor. 

Meme kanserinde Ekim ayı tüm tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul ediliyor biliyorsunuz. Bu alanda yapılan çalışmaları incelerken bizi çok etkileyen bir proje ile karşılaştık. Bir kadın olarak her zaman ihtiyaçlarımıza yönelik ürün ve çözümleri bulduğumuz markalardan biri olan Penti’nin, meme kanseri farkındalık ayında ürettiği PALPBOX’tan bahsediyoruz. PALPBOX, markanın meme sağlığı konusunda erken teşhisin önemini vurgulamak amacı ile Meme Sağlığı Derneği desteği ile geliştirdiği bir proje.

Meme sağlığı konusunda ilk yapılması gereken şey; her kadının 20 yaşından başlayarak, her ay, adet bitiminde, düzenli ve sürekli olarak, kendi memelerini elleriyle muayene etmesi.

Peki bu maueyeneyi nasıl yapacağız?

PALPBOX burada devreye giriyor ve bizlere müthiş bir kolaylık ve güven sunuyor. Elle muayenenin üç farklı yöntemi olmasından yola çıkarak üç farklı kutu tasarımı ile sunulan PALPBOX, meme kanserinin elle nasıl saptanabileceğine dair ikon ve şekiller barındırıyor ayrıca kutularda yer alan QR kod ile de elle muayenenin nasıl yapılacağı ve meme sağlığına dair MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Cerrahi Prof. Dr. Beyza Özçınar‘ın anlatımıyla hazırlanan videolara ulaşılabiliyor.

Erken teşhisin önemi tartışmaya kapalı bir konu. Hal böyle iken de Penti, bizlere her ay sadece on dakika ayırarak kontrolü elimizde tutmamız için müthiş bir ürün geliştirmiş.

Böylesi bir kolaylık sunulmuşken de elle muayeneyi hayatlarımızın rutin akışına almamak için tek bir neden söyleyebilir misiniz?

Kadın olmanın keyfini güzel yönleri ile sonuna kadar, keyifle, kontrolü elimizde tutarak yaşadığımız sağlıklı yıllarımız olsun!

More from Deniz Çakmakçı
KIKO MILANO’NUN YENİ KOLEKSİYONU “BLUE ME” İLE TANIŞTIK!
Bu ay Güzellik Yayında’dan sizlere sürdürülebilirlik konusuna sunabileceğimiz katkıların neler olabileceğinden yola...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir