İLHAM PERİSİ: MELDA AYGIN

Durmayan, yaratan, üreten ilham perilerine devam… Bu ayın perisi Melda Aygın, eşiyle birlikte dünyaca bilinen bir marka kurmayı başarmış, sanata aşık, sosyal sorumluluk projelerine destek bir kadın, aynı zamanda yaşam tarzı ve stiliyle de ilham alacağımız bir isim…

Doku Medical’in kısa bir hikayesini öğrenebilir miyiz sizden? Herşey nasıl başladı?

-Eşim Uzm. Dermatolog Serkan Aygın uzun yıllardır sağlık alanında hizmet veriyor. Kendisi saç ekimi ve saç tedavileri alanında çeyrek asırdır tedaviler geliştirmekte ve uygulamakta. Bu süre zarfında onunla birlikte dünyanın 150’den fazla ülkesinden insanla tanışma şansımız oldu. Bu kadar deneyim sonrasında biz de bunca hastaya daha fazla daha kaliteli nasıl bir hizmet sunabiliriz diye düşünüp tamamlayıcı olarak alanımıza en yakın gördüğümüz estetik hizmetler sunan DOKU Medical markasını hayata geçirmeye karar verdik.

Dünya çapında bir ünü oldu Doku’nun , alameti farikası nedir sizce?

-Doku’nun kurulma öyküsünün altında yatan Dr. Serkan Aygın Clinic zaten dünya çapında bir bilinirliğe sahipti. Buradan gelen deneyimi DOKU’ya eksiksiz bir şekilde aktarmak için Türkiye’nin dermatoloji ve estetik cerrahi alanında en deneyimli doktorları ile çalışmaya başladık. Bu, zamanla bizi tanımladığınız dünya çapındaki bilinirliğe ulaştırdı. Doku’nun bu bilinirliğinin temeli bizce iki kelimede saklı; Deneyim ve güven.

Melda Aygın ve eşi Dr. Serkan Aygın’ın  birlikte yarattığı  Doku Tıp Merkezi, 2017 yılında kurulmuş olmasına karşın yılların tecrübesi ile ortaya çıkmış bir sağlık kuruluşu. 

Estetiğin bir başka kolu olan sanat da Doku’nun önemli bir bölümünü oluşturuyor değil mi?

-Öncelikle sadece bir sayı söylemek gerekirse 50’nin üzerinde sanatçının 200’e yakın sanat eserini Doku da sergilediğimizi kısaca ifade edebilirim.

Tabi bu sanat eserleri gerek Türkiye’den gerek yurtdışından bir çok önemli isme ait. Örneğin: Jiri Georg Dokoupil, Mike Dargas, Marc Quinn, Bjarne Melgaard, Ahmet Oran, Beatrice Gallori, Bedri Rahmi, Fabrizio Corneli, Burhan Doğançay, Salustiano, Ahmet Güneştekin, Daniel Sigalot ve hatta Carol Fuerman’ın da eserleri var.

Güzellik nedir sizce? Siz kime güzel dersiniz?

-Bence güzellik bir şeyin veya bir kişideki özelliğin, ötekinde haz veya beğeni duygusu oluşturmasıdır. Güzel insan kendisiyle barışık insandır diyebilirim.

Medikal estetik uygulamalar, cerrahi dokunuşlar için ne düşünüyorsunuz? Son dönemde Doku’da da yapılan yeni uygulamaları anlatabilir misiniz biraz? Kadınlar en çok neye rağbet gösteriyor?

Biz aslında bu sorunun cevabını uzman psikologlardan destek alarak hastalarımıza veriyoruz. Çünkü Doku, insanların dış görünüşlerinden çok ruhlarına dokunmayı hedefleyen bir kurum. Yeni olmamakla beraber rağbetin yoğun olduğu uygulamalara örnek vermem gerekirse; son dönemde iple yüz askılama ve dolgu enjeksiyonu diyebilirim. Bu iki uygulama ameliyatsız bir yöntemle yüz germe ve yüz hattını şekillendirmeye yardımcı oluyor.

Sosyal sorumluluk konusunda da aktif bir isimsiniz, son dönemde yürüttüğünüz, destek verdiğiniz bir proje var mı acaba, kısaca bahsedebilir misiniz?

Sosyal sorumluluk projelerinde de anneliğimin verdiği sorumluluk ön plana çıkıyor. Saadet öğretmenin öncülüğünü yaptığı UCİM derneğine de fiilen destek vermekteyim. UCİM bir sosyal yardımlaşma derneği. Bir çok alanda insanlara hizmetler sunuyor. Çok hassas bir durum olan çocuklar konusunda da gerek travma yaşayanlar, gerekse ailevi sebeplerle psikolojik desteğe ihtiyaç duyanlar olsun bir çok konuda maddi ve manevi destek sunmakta. Bir diğer dernek ise, Ferda Altıntaşın başlattığı bir mücadele olarak ifade edebileceğim Atlas Eğitim Derneği. Engelli çocuklardan yaşlılara kadar burada bir çok yardım hizmeti sunuluyor. Yine geçen yıl Doğan Cüceloğlu ve Ceyda Düvenci’nin de içinde olduğu Taş Kağıt Makas atölyesine destek sunmuştuk. Burada çocukların temel beş duyusunu özellikle psikolojik olarak doğru yönetmesi ve yönlendirmesi eğitimi veriliyordu. Bu proje gerçi pandemi nedeniyle askıya alındı ama yine değerli gördüğüm bir eğitim projesi olarak bahsetmek istedim.

Şimdi çantanızı açsak hangi güzellik ürünlerini buluruz.

-Çantamda genellikle belirli makyaj malzemelerini taşırım. Ancak çantamdan asla eksilmeyen ürün, parfümüm Tiziana Terenzi Andromeda’dır.

Formunuz için özel yaptığınız bir beslenme planı, egzersiz düzeni var mı? Öğrenebilir miyiz?

-Son dönemde kan grubuna göre beslenme düzeni benim için çok önemli, kan grubum sıfır ve bir sağlıklı beslenme koçum var. Onun bana belirttiği programa uymaya çalışıyorum. Günde 8 km üzerinde açık havada yürüyüş yapıyorum. Kapalı ortamlarda egzersiz alışkanlığını pandemi sonrasında bıraktım. Anti Gravity-Yoga ve yürüyüş şu anda benim için en önemli iki ritüel.

Gelelim modaya, kendi tarzınızı nasıl yorumlarsınız?

Moduma göre değişken diyebilirim. O gün nasıl hissediyorsam, o şekilde giyiniyor, ruh halimi tarzıma yansıtıyorum. 

Favori tasarımcılarınız, yerli-yabancı kimlerdir?

En çok giyindiğim 3-4 marka var. Balenciaga bunlardan biri. Balmain, Victoria Beckham’ın tarzını beğeniyorum. Sudi Etuz ve Alexander McQueen son dönemde ilgimi çekiyor.

Bu kış sezonu için almayı planladığınız ne var?

Online alışveriş hayatımıza girdiğinden beri planlamadan çok ihtiyacıma ve zevkime göre alışveriş yapıyorum. Anlık kararlar veriyorum, bu nedenle o an neyi beğendiysem onu satın alıyorum. Bu nedenle bir planım yok, anlık bir refleksle alışveriş yapıyorum.

HIZLI SORU CEVAP

EN SON


●  Neye çok heyecanlandınız... Covid-19 Test Süreci
 


●  Neye çok güldünüz… Oğluma
 


●  Ne okudunuz… İhsan Oktay Atar- Puslu Kıtalar Atlası
 


●  Ne izlediniz... İnside Man (2006)
 


●  Neye ağladınız... Kovid sürecinde okulların açılmamasına 🙂
 


●  Ne satın aldınız.... Bahçe Takımı
 

EN ÇOK
 

●  Neye kızarsınız... Mevcut düzenimin kendi inisiyatifimin dışında değiştirilmesine
 


●  Ne yemeyi seversiniz… Makarna
 


●  Ne yapmayı seversiniz… Günlük yürüyüş
 


●  Neden korkarsınız... Sevdiklerimden erken ayrılmak
 


●  Ne satın alırsınız... Ayakkabı
 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir